Dzisiaj jest poniedziałek, 28 listopada 2022 r., 332 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | FORUM | WIDEO | GALERIA | Z SIECI | KUCHNIA D24

W dniu 26 października, z uwagi na zbliżającą się 104 rocznicę odzyskania niepodległości oraz udział szkoły w kolejnej edycji akcji „Szkoła pamięta”- uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie wybrali się do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

W zamyśle wyjazdu było nie tylko zwiedzanie obiektu muzealnego, lecz także aktywny udział w warsztatach historycznych. Dla młodszych uczniów przygotowane zostały zajęcia pt. „Kto ty jesteś?”, natomiast starsi mieli pracować w temacie „Barwy nieobojętne”.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 31-10-2022 14:36, odsłon: 220)

Promocja książki Tadeusza Opieki pt. Żołnierze podziemia – Epopeja Dęblińska

 

12 listopada 2022r. – sobota

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie – aula

 

Wydarzenie zorganizowane z okazji 80. Rocznicy utworzenia Armii Krajowej przy wsparciu Burmistrza Miasta Dęblin

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 31-10-2022 13:29, odsłon: 202)

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie oraz Agencja ZEGART zapraszają na uroczyste otwarcie wystawy prac Dariusza Kalety pt. MAGICZNY LECHISTAN w dniu 4 listopada 2022 r (piątek) o godzinie 18.00

 

 ” Tam hen, gdzie niebo spotyka się z ziemią, za owym magicznym horyzontem, leży mój Magiczny Lechistan. Kraina wojowników i mitologicznych hybryd. Tam szczęk oręża i ryk bestii, krwawą rosą opada na puklerze zbrojnych. Skrzydła husarii orają niebo, a błysk światła, w lunecie snajpera Gromu, pokazuje wykrzywioną twarz orka. Wszystko już było i wszystko wydarzyć się może. Przeszłość i teraźniejszość zlewają się w … TU i TERAZ – na płótnie. Dawni i obecni wojownicy walczą ramię w ramię ze Złem – wypełzającym z ich dusz i mroku podświadomości zbiorowej. Tam, w Magicznym Lechistanie, jest i miejsce dla Ciebie widzu, więc bądź gotów!”

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 31-10-2022 13:26, odsłon: 163)

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza w dniach 3-5 listopada 2022 r. przedstawicieli muzeów wojskowych, stowarzyszeń, fundacji, instytucji, jednostek wojskowych oraz pasjonatów techniki militarnej na VISeminarium Muzealnictwa Wojskowego – spotkanie w formie konferencji połączonej  z objazdem studyjnym.

 

Przez 3 dni konferencji odbędą się debaty nad problematyką ochrony zabytków techniki,  perspektyw dla muzeów historycznych o profilu wojskowym oraz ich miejsca w strategiach rozwoju i promocji o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim.

 

Seminarium ma zasięg ogólnopolski, adresowane jest do szerokiego środowiska osób związanych z muzealnictwem wojskowym, edukacją historyczną i upowszechnianiem dziedzictwa architektury i techniki wojskowej.Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 31-10-2022 12:16, odsłon: 164)

Dzień Wszystkich Świętych to dla żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnejczas szczególnej pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

 

Opieka nad miejscami pamięci narodowej i grobami poległych żołnierzy na trwałe wpisana jest w działania Terytorialsów.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 31-10-2022 12:13, odsłon: 156)

Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Lublinie ogłasza rozpoczęcie postępowania kwalifikacyjnego do służby w jednostkach penitencjarnych okręgu lubelskiego.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 31-10-2022 11:04, odsłon: 434)

W dniach 18-19 października w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 odbył się charytatywny kiermasz ciast, zorganizowany z inicjatywy uczniów klasy 4TH4.

 

Celem tej akcji była zbiórka pieniężna na leczenie mamy jednej z uczennic ZSZ nr 2. Wszystkie, własnoręcznie wykonane wypieki, sprzedawały się jak „świeże bułeczki”. Społeczność szkolna i tym razem nie zawiodła.

 

Zebrana kwota - 1367 złotych została przekazana w całości na ręce uczennicy.

 

 

Serdecznie dziękujemy za Wasze wielkie wsparcie.

 (kategoria: Top, Aktualności, ZSZnr 2 - Dęblin, dodano: 31-10-2022 11:00)

Umiejętności cyfrowe są niezbędne w życiu społecznym i zawodowym. Warto je rozwijać, pamiętając także o współpracy, komunikacji czy kreatywności.

 

Fundacja Orange wspiera w rozwoju tych kompetencji szczególnie te osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji lub są zagrożone wykluczeniem.

 

Już teraz można zgłaszać się do Szkoły Kodowania Orange Digital Center, czyli na bezpłatne kursy programowania połączone z doradztwem zawodowym.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Powiat, dodano: 30-10-2022 08:03, odsłon: 183)

W czwartek,  20 października, odbył się w MDK Dęblin Turniej Jednego Wiersza (forma konkursowa), który był zwieńczeniem dwudniowych Warsztatów Poetyckich (18-19.10.2022) "Przystań Wisła.

 

Między wierszami a brzegiem Wisły", skierowanych do młodzieży od 14 do 18 r.ż. oraz dorosłych. Warsztaty prowadzili uznani poeci: Izabela Zubko i Maciej Filipek.


W jury konkursowym Turnieju Jednego Wiersza zasiedli: Izabela Zubko (przewodnicząca), Maciej Filipek,  Michał Pastuszak. Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Kultura, Miasto Dęblin, dodano: 29-10-2022 10:48, odsłon: 252)

W czerwcu 2022r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wziął udział w konkursie pt. „ESA dla OSE.”

 

Uczniowie podczas zajęć świetlicowych pod kierunkiem wychowawcy, Wioletty Sowy wykonali plakat pod hasłem „Strażnik powietrza”.

 

Spośród 533 prac zgłoszeniowych praca naszych uczniów znalazła się wśród zwycięzców.

 Czytaj więcej (kategoria: Top, Aktualności, Miasto Dęblin, dodano: 29-10-2022 09:36, odsłon: 187)

KRONIKA
WSZYSTKIE +
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:OSTATNIE KOMENTARZE
WSZYSTKIE +
Fit&Fun
WSZYSTKIE
MIASTO DĘBLIN
WSZYSTKIE +
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
OGŁOSZENIA DROBNE
WSZYSTKIE +
Sprawdzona metoda dla dorosłych – niemiecki przez Skype
-Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego. Witaj przyszły Uczniu!Wiem jak skutecznie i szybko nauczyć Cię mówić i rozumi...
Szczegóły ogłoszenia

Kosmetyki Oriflame - 20%, Nagrody, Bonusy
Lubisz i zamawiasz kosmetyki Oriflame? To świetnie! Ponieważ dołączając do Klubu Oriflame możesz je mieć 20% taniej, do tego...
Szczegóły ogłoszenia

SALON MOTOCYKLI UŻYWANYCH www.motoeagles.com.pl
[size= 15.84px]Szukasz odpowiedniego miejsca do zakupu swojego wymarzonego motocykla?[/size] Lepiej nie mogłeś trafić! Nasi spr...
Szczegóły ogłoszenia

Domek ogrodowy Zylajek Domek 3 600 x 400 cm 41000 zł
Domek całoroczny do samodzielnego montażu / montaż prosty z instrukcją i kontaktem telefonicznym podczas montażu. Wykonany z ...
Szczegóły ogłoszenia

Sprzedam Rymarkę Kraft 205-370 durkoppadler 868 oraz 888 słup nowe
Sprzedam rymarkę cylindryczną Craft- 205- 370 potrójny transport cena 13200zł. Durkoppadler 868 słup 23500zł oraz durkopp...
Szczegóły ogłoszenia
NA GÓRĘ STRONY +
Podobne serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Dęblin24.eu to niezależne medium elektroniczne w Dęblinie - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@deblin24.eu lub 795-495-037
facebook